Обласний семінар заступників директорів з виховної роботи

12.02.2015 13:15

12 лютого 2015 року у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 52 пройшов обласний семінар для заступників  директорів шкіл з виховної роботи на тему «Реалізація Концепції виховної роботи школи – важливий чинник розвитку особистості та становлення виховного простору». Учасникам семінару була запропонована презентація, під час якої вони мали змогу детальніше ознайомитися з колективом школи, його різноманітними творчими досягненнями та планами на майбутнє.

Заступник директора з виховної роботи Ірина Олексіївна Фокіна представила доповідь-презентацію, де розкрила виховну систему навчального закладу та ознайомила присутніх із здобутками щодо виховання в молоді національно-патріотичних якостей, формування активної громадської позиції, екологічної культури, превентивно-правових компетентностей, навичок здорового способу життя та безпеки життєдіяльності. Акцентувала увагу учасників семінару на те, що використання ІКТ у позаурочній роботі розглядається як один із найбільш перспективних напрямків підвищення якості освіти, формування основних життєвих компетенцій, а мета сучасної школи – підготовка дітей до життя, наповненого великим обсягом різноманітної інформації. Гості переглянули сайт школи, ознайомилися з його інформаційним змістом.

Учасників семінару гостинно зустрів шкільний музей ім. Т.Шевченка. Юні екскурсоводи ознайомили глядачів з його експонатами, презентували дитячі творчі роботи, якими поповнився музей. Розказали про творчість видатного митця, поета, художника Тараса Шевченка, презентували історичні сторінки життя його нащадків, які мешкали на Херсонщині, зупинилися й на традиціях та звичаях рідного народу.

Змістовно було проведено засідання Ради громади шкільного об’єднання учнів «КРОК». За круглим столом прозвітували голови департаментів: «Я-громадянин», «Освіта», «Здоров’я», «Господарчий», «Дозвілля», «Шкільна Служба Новин». Про цікаве життя своїх класів розповіли голови 8-А, 9-В, 10-Б класів. Учасники засідання залучилися до обговорення плану роботи школи на березень-квітень.

Надалі голова МО класних керівників Сергій Сергійович Євстратенко розповів про роботу методоб’єднання щодо підвищення фахового рівня педагогів школи, впровадженню інноваційних форм організації корисного дозвілля учнів, підготовку школи до участі в обласному фестивалі «Простір щасливого дитинства». Як зазначив Сергій Сергійович: «Педагогічна діяльність вчителя нерозривно пов’язана з творчістю, яка у процесі підвищення фахової компетентності веде до професійної майстерності. Головними ознаками педагога є не тільки вміння навчати учнів, а й формувати в них позитивні риси особистості, розвивати їхні творчі здібності та нахили».

Виховна робота школи №52 це не тільки організація дозвілля молоді, створення мережі гуртків та секцій за інтересами, реалізація соціальних, благодійних проектів, а ще й робота у науково-дослідницькому напрямку. Учням школи цікаво досліджувати актуальні теми в області: педагогіки, психології, соціології. Слободенюк Єлизавета(І місце МАН) презентувала свою роботу - «Молодіжна субкультура як спосіб самовираження та складова формування особистості підлітка», а Хомуліна Ілона(ІІ місце МАН) - «Патріотизм як особливе поняття любові до Батьківщини у сучасних умовах».

Підводячи підсумки проведення семінару учасники високо оцінили творчий нестандартний підхід педагогічного колективу до його проведення та розкриття різноманітних форм, видів роботи з організації виховної системи школи взагалі та окремих заходів.

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі