Захід-реквієм "Вони захищали Україну!"

29.01.2015 12:44

Вони загинули за Україну!

„Над могилами вашими тиша і спокій,
Та по рідному краю – зловіші вогні.
І піти по слідах ваших скошених кроків
Рвучко тягнуться сотні окрилених ніг.”

О.Теліга

З нагоди 97-ї річниці бою під Крутами 29 січня у спеціалізованій школі №52 відбувся захід-реквієм «Вони загинули за Україну».

Розпочався захід із літературно - музичної композиції «Через Крути до майбутнього».Шкільний учнівський парламент підготував відео-презентацію «Герої Крут у пам’яті людській», у якій наголошувалося, що цей подвиг української молоді назавжди залишиться в пам’яті молоді та викарбується золотими літерами на сторінках нашої історії. Учениці Деордиця Аліна та Якименко Анастасія та бандуристки музичної школи №3 виконали патріотичні українські пісні.

На захід завітали радник Херсонського міського голови з гуманітарних питань Гавриш Павло Олександрович та отаман Соборного Козацтва України «Січ», генерал осавул Колісниченко Валерій Семенович. Вони зазначили, що "захисники Крут здобули велику духовну перемогу, бо незалежна українська держава, заради якої вони пішли у бій, стала реальністю". Гостям було презентовано буклет «Вони загинули за Україну!», у якому розкриваються історичні сторінки боїв під Крутами та революції Гідності. Також на сторінках буклету міститься інформація спеціалізованої школи №52 про заходи національно-патріотичного виховання.

По завершенні заходу усі бажаючі мали змогу приєднатися до акції «Мої побажання воїну». Створивши «дерево побажань», було вирішено відправити його українським військовим у зону АТО.

І нехай День пам’яті героїв Крут та Небесної сотні несе світло майбутнім поколінням, слугує прикладом глибокої любові, жертовності та милосердя заради вільного нашого сьогодення, стане Днем слави української молоді.